Ślub zimą- plusy i minusy

Jak powszechnie wiadomo najczęściej wybieranymi miesiącami na ślub, są miesiące letnie- czerwiec, lipiec, sierpień. Czy te miesiące są lepsze od ślub zimą? Poniżej kilka za i przeciw organizacji wesela
w zimowym terminie.

Plusy organizacji ślubu zimą

NIŻSZE CENY

Organizacja ślubu poza ścisłym sezonem ma swoje plusy. Głównym z nich są niższe ceny w lokalach weselnych. Między listopadem a kwietniem możecie spodziewać się niższych cen za talerzyk w stosunku do miesięcy letnich. Nie jest to jednak zasadą. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze sali, przeczytajcie dokładnie ofertę. Jeśli w cenie sali są zawarte np. Ogród na wyłączność, plac zabaw dla dzieci itp. Macie podstawę aby ubiegać się o rabat, ponieważ zimną nie skorzystacie z tych udogodnień.

WIĘKSZA SWOBODA

Zimowe terminy nie są tak oblegane i popularne jak terminy wakacyjne, dzięki temu możecie wyprawić swoją uroczystość wtedy kiedy chcecie, a nie wtedy kiedy zostały wolne terminy na sali.
Co więcej, większa swoboda wyboru tyczy się również usługodawców. Organizując wesele w lato,  musicie się liczyć z tym, że nie będzie łatwo zarezerwować termin u wymarzonego fotografa czy dekoratorki. Terminy rezerwowane są z 2-3 letnim wyprzedzeniem. Nie musicie się jednak tym martwić jeśli decydujecie się na ślub zimą! Usługodawcy ślubni są w tym czasie mniej oblegani i będziecie mieli większą możliwość wyboru.

ZABAWA NA CAŁEGO

Byliście kiedyś gośćmi na weselu, które odbywało się w wakacje? Mogę się założyć, że większość z Was przynajmniej raz w życiu była na takim weselu i to co przeczytacie poniżej jest Wam znane. 

-Jest piękna pogoda, więc goście korzystają i zamiast podbijać parkiet, stoją na papierosku na tarasie lub spacerują po pięknych ogrodach przy sali/ hotelu. 

-Klimatyzacja nie wyrabia, więc goście są poirytowani i szukają ochłody na zewnątrz, a tam jeszcze większy skwar. 

-Jesteś gościem, który siedzi bezpośrednio pod klimatyzatorem. Tobie jest bardzo zimno, prosisz obsługę aby zmniejszyła nawiew, ale obok siedzi spocony wujek, który minutę później idzie do obsługi i mówi, że na sali jest gorąco-klimatyzacja znowu hula na całego i ta klimatyczna zabawa w kotka i myszkę trwa przez cały wieczór.

I tak dalej i tak dalej.
To tylko kilka sytuacji, które nie będą miały miejsca jeśli zdecydujecie się na wesele zimą.
Możecie być spokojni-Wasza impreza będzie trwała do białego rana, a goście nie będą kuszeni atutami pięknej pogody czy ogrodu.

NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA

Ślub zimą- w kościele- w okolicach Świąt Bożego Narodzenia zapewni Wam darmową dekorację kościoła. Zazwyczaj w tym czasie kościół dekorowany jest się pięknymi choinkami i iglastymi stroikami. Możecie pozostać przy tej dekoracji lub dodać kilka elementów od siebie np. Świece i bez dużego nakładu finansowego będziecie mieć cudowną, klimatyczną atmosferę.

Minusy organizacji ślubu zimą

TEMPERATURA

Pierwsze co kojarzy się z zimowym ślubem to niska temperatura. Możemy zapomnieć o zabawie plenerowej czy o odważnej sukni ślubnej z odkrytymi ramionami.
Mróz to także niepozorny wróg pięknych zdjęć ślubnych- czerwone policzki, ciągnący nosem Pan Młody, przemarźnięte dłonie- nie wygląda to zbyt dobrze.

Temperatura poniżej zera to również oblodzenia! Pojawia się tutaj ryzyko oblodzonych dróg czy schodów co nie będzie miało miejsca latem. Uważajcie na siebie.

CIEMNOŚĆ

Pamiętajcie, że zimą słońce zachodzi szybciej. Jeśli zależy Wam na cudownych zdjęciach plenerowych od razu po ceremonii, musicie zorganizować ślub w miarę wcześnie aby po zakończeniu ceremonii jeszcze było jasno lub pogodzić się  z zastanym stanem ciemności i zrezygnować ze zdjęć.

KWIATY

Zima i związane z nią niskie temperatury nie sprzyjają roślinom. Musicie liczyć się faktem, że oferta kwiatów nie będzie tak bogata jak latem, a bukiet z wymarzonych kwiatów może być droższy. Większość żywych kwiatów, sprowadzanych jest wtedy z zagranicy, co jest kosztownym procesem.

DODATKOWE KOSZTA

Jedną z wydawałoby się bardziej problematycznych kwestii, jest to, jak ubrać się na wesele zimą. W tym przypadku nie wystarczy założyć sukni czy smokingu; należy również pomyśleć o okryciu wierzchnim tj. Płaszcz dla Pana Młodego czy futrzana etola dla Panny Młodej , co wiąże się z dodatkowymi kosztami, których nie poniesiecie latem.

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Organizując ślub i wesele zdecydujcie, co jest dla Was najważniejsze i podejmijcie decyzję zgodną z Wami. Powyższy tekst jest jedynie zestawieniem najczęściej wymienianych za i przeciwzimowego ślubu, które zostały spisane na podstawie osobistych przemyśleń oraz na podstawie doświadczeń innych osób, które opublikowały swoje zdanie na forach i grupach ślubnych.

Niezależnie od tego, w jakim terminie postanowicie się pobrać, będzie pięknie! Wierzę, że ten dzień będzie najpiękniejszym dniem Waszego życia.

Źródła zdjęć:
1.2.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments